Lázně Rudas

V Budapešti se nachází vícero lázní (například novobarokní Szechenyiho lázně nebo secesní Gellertovy lázně) a v tomto průvodci vám představím středověké turecké lázně Rudas.

Lázně Rudas jsou od Gellértových lázní vzdáleny jen asi jedenáct minut pěší chůze. Horké prameny napájí lázně Rudas od poloviny 16. století, ačkoli zmínky o využití těchto pramenů sahají ještě dále do historie. Lázně Rudas jsou turecké parní lázně, v dnešní době doplněné o další modernější bazény. Jedná se o nejteplejší koupaliště v Maďarsku a zároveň nejteplejší parní lázně v Budapešti. Specifický je pro lázně Rudas krásný osmiboký bazén, který vznikl v roce 1896 a je dokola obehnaný sloupy, které podpírají kopulovitou střechu. Voda a pára v lázních mají léčivé účinky. Radioaktivní vřídelní voda s obsahem vápníku, hořčíku, vodíku a uhličitanu, obsahující také sodík a sírany a s významným obsahem fluoridových iontů pomáhá na onemocnění kloubů, srtritidu, neuralgii, kýlu a další obtíže pohybového systému. Pro ozdravné účely lze tpít aké vodu z pramenů Hungária, Attila a Juventus.

Lázně Rudas jsou spojením historie a tradice s moderní dobou. Orientální prostředí je pro tyto lázně typické a umožňuje návštěvníkům nevšední exotický zážitek. Vyzkoušejte parní lázně i některý z bazénů, například střešní bazén s horkou vodou a výhledem na Dunaj. V dopoledních hodinách se můžete vyhnout davům a užít si víc klidu. V komplexu můžete využít tureckých lázní, šesti termálních bazénů, plaveckého bazénu (20,5 m, 29 °C), pěti bazénů se zaměřením na wellness, fontánu s pitnou vodou, večerní koupání, různé druhy masáží, pedikúru a další.

Důležité

Otevírací doba je od pondělí do neděle od 6:00 do 20:00. Velice důležitou informací pro návštěvníky je, že lázně nejsou každý den smíšené. V pondělí, ve středu a ve čtvrtek jsou turecké lázně otevřeny mužům od 6:00 – 20:00, v úterý od 06:00 do 20:00 pouze ženám. V pátek dopoledne jsou lázně otevřeny mužům (od 6:00 do 10:45 hod.) a následně (od 11:00) a víkendech je umožněn vstup ženám i mužům zároveň. Dětem do 14 let je vstup zakázán. Lázně nabízí také restauraci a minibar, pokud se chcete dobře najíst nebo alespoň občerstvit.

 • 30. října a 1. listopadu 2022 mohou lázně navštívit muži i ženy.
 • Od 1. listopadu 2022 mohou turecké lázně navštívit muži i ženy ve čtvrtek od 13 hodin. Od 13 hodin je k dispozici pouze vstupenka ALL IN.
 • Od 1. listopadu 2022 je saunový svět otevřen od 11 hodin.

Cestovatelé recenzují Lázně Rudas

Průměrné hodnocení (4.4).

Celkem hodnotilo 10 109 uživatelů.

Navštívili jste Lázně Rudas? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

9 Komentáře

 1. Michal Freiwald. (Google recenze)

  Jsou tam zloději přišel jsem o ručník hugo boss. Nikdo tam nehlídá

 2. Martina Kotrbova. (Google recenze)

  Komplex různých bazénů, nicméně hlavni atrakci je turecka lázeň s centrálním bazénem a 4 okolními bazeny ( od 28-42 stupně celsia). Lázně byly založeny budinskym pašou Szokoli Mustafou v roce cca 1550..

 3. David Pucek. (Google recenze)

  Úžasný zážitek, historická část lázní je prostě nepřekonatelná! Pocit jako by jste se koupal v chrámu nebo v muzeu!!!

 4. Martin Batha. (Google recenze)

  Super lázně. Navštěvujeme pravidelně. Vyhovuji nám, že jsou menší, ale větší možnosti oproti dalším ve městě. Pěkný výhled z venkovního bazénu na střeše. 👍

 5. Markéta Markéta. (Google recenze)

  Lázně Rudas, rozhodně jsme nedělali žadnou rezervaci, velmi milý personál, který Vám se vším poradí. sauna se opravdu musí v plavkách, takže si to asi moc neužijete….v plavkách opravdu vedro!!! venkovní vířivka na střeše je boží, krásný výhled na Dunaj a velmi krásné turecké lázně, kde můžete vyzkoušet více stupňové koupele. Rozhodně stojí za návštěvu:-) M.

 6. Dominik Debef. (Google recenze)

  Lázně se dělí na starou a novou část, obě stojí za to. Lákadlem je venkovní bazén s vyhlídkou. Sauny jsou netradičně v plavkách. Je to tu spíš na relax než na zablbnutí.

 7. Monika Škrabalová. (Google recenze)

  Parádní zážitek…super atmosféra ve staré části

 8. Miloslav Loffler. (Google recenze)

  POZOR! Nutnost rezervace online dopředu!!!
  (Vstup na pokladně se neprodává!!!)
  Povinnost nosit žabky a úchylnou koupací čepici!!
  Rezervační systém je asi použitelný jen v Maďarské verzi. Bazénový umpalumpové Vám mnoho nepomohou. Dvě hvězdičky jsou za parkování. Nevím o jiných lázních otevřených v noci.. Na Velikonoce jsem přišlo asi trilion lidí.

 9. Petr Glabazna. (Google recenze)

  Skvělý relax, stará část lázní, úžasný zazitek a kus historie.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat do oblíbených
Zobrazit oblíbené
pondělí: 6:00–20:00
úterý: 6:00–20:00
středa: 6:00–20:00
čtvrtek: 6:00–20:00
pátek: 6:00–20:00, 22:00–3:00
sobota: 6:00–20:00, 22:00–3:00
neděle: 6:00–20:00

Odstartujte nové dobrodružství:

 1. Letenky
 2. Ubytování
 3. Pojištění
 4. Autopůjčovna
 5. Zájezdy