Markétin ostrov

Uprostřed Budapešti se nachází Markétin ostrov (maďarsky Margit sziget). Obtéká jej z obou stran řeka Dunaj a vstoupit na něj můžete přes most.

Ostrov je 2,5 km dlouhý a 500 m široký. Je příjemným relaxačním místem, najdete zde Japonskou zahradu, zoologickou zahradu, lázně, hudební fontánu (přičemž dvě poslední zmíněné stavby jsou součástí seznamu památek Světového dědictví UNESCO). Ostrov je pojmenován podle svaté Markéty, která zde žila ve 13. století v dominikánském klášteře. Původně však byl ostrov několikrát pojmenován jinak, jedním z již neplatících původních názvů byl Zaječí ostrov. Původně také nebyl ostrov jednotný, ale jednalo se o tři samostatné ostrovy, které byly až v 19. století spojeny v jeden. Pokud máte rádi historii, navštivte také památník z roku 1973, který má připomínat 100. výročí sloučení Budína a Pešti).

Cestovatelé recenzují Markétin ostrov

Průměrné hodnocení (4.7).

Celkem hodnotilo 3 707 uživatelů.

Navštívili jste Markétin ostrov? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

6 Komentáře

 1. Hannah S. (Google recenze)

  Krásné místo na procházku. Areál je rozsáhlý, můžete jít pěšky nebo jet autobusem. Možnost půjčení šlapacích vozíků nebo elektrokola. Na místě je možné vidět zpívající fontanu, růžovou zahradu, minizoo a japonskou zahradu.

 2. Jakub Loula. (Google recenze)

  V Budapešti je všechno velmi rozlehlé a toto místo není výjimkou. Najdete tady krásnou zpívající fontánu, ale taky koupaliště a velký park.

 3. Jiří Bartoš. (Google recenze)

  Sport, park, zábava, výhledy.

 4. Soňa Kloser. (Google recenze)

  krásné romantické místo v centru Budapešti, které si určitě nenechte ujít. Ihned u vjezdu je parkoviště, a nedaleko půjčovny různých elektro či šlapacích autíček.
  Pokud si rádi zaběháte je tady pro Vás super trasa kolem celého ostrova

 5. Markéta Průšová. (Google recenze)

  Nádherná příroda, dá se tu dělat spoustu sportovních aktivit, půjčit si kola nebo vozíky a projet ostrov. Krásná japonská zahrada a nádherná fontána

 6. Evženie Arazimová. (Google recenze)

  Skvělá procházka, velký park, zaběhat ( je dráha určená pro běžce), projet kolem, dá se zajet na ostrov jen autobusem nebo pěšky,pro auto je tam zábrana. Je tam i bazén,scéna, lavice ( kde se dá sednout vedle vody) a hodně stromů. Pro děti je hřiště..
  Je dobře, že existuje místo uprostřed města, kde člověk může odpočinout, mít čas na rozmýšlení nebo zajít na romantickou procházku.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *