Termální lázně Széchenyi

V Budapešti rozhodně navštivte termální lázně Széchenyi. Tyto okouzlující historické lázně vynikají působivou architekturou a bazény s léčivou vodou.

V roce 1879 objevil geolog Vilmos Zsigmondy termální prameny (o teplotě 74 a 77 °C). Tyto prameny vyvěrají z hloubky 1 256 metrů a dnes napájí současné lázně Széchenyi, které vznikly v letech 1909–1913. Architekt Győző Czigler lázně navrhl, stavbu však uskutečnil Jenő Schmitterer. Před vchodem si můžete všimnout sochy zakladatele lázní. Lázně jsou postaveny v klasicistním stylu s novorenesančními prvky a původně byly rozděleny na mužskou a ženskou část, nicméně od roku 1981 jsou lázně smíšené.

V lázních jsou venku umístěné 3 bazény a 15 bazénů je umístěných uvnitř. Provoz je celoroční. Jak již bylo řečeno, místní voda je léčivá. Obsahuje síru, vápník a hydrogenuhličitan hořečnatý a léčí problémy pohybového ústrojí, jako je revmatismus, artritida a další. Je vhodná i pro zažívací či menstruační potíže.

K lázním se dostanete snadno městskou hromadnou dopravou. Přestože lázně jsou smíšené, šatny jsou samozřejmě rozdělené na pánskou a dámskou část. Je povinné mít vhodnou obuv k bazénu. U bazénů jsou lehátka, kde se můžete natáhnout a odpočívat. U některých bazénů najdete informační tabulku s doporučeným časem návštěvy daného bazénu. Mějte na paměti, že voda je velmi teplá a je třeba z ní jednou za čas také vylézt. Pokud máte delší vlasy, je doporučeno je pro návštěvu bazénu mít svázané. V lázních je také bufet, kde se můžete dobře najíst a napít, v lázních si vždy hlídejte pitný režim.

Cestovatelé recenzují Termální lázně Széchenyi

Průměrné hodnocení (4.4).

Celkem hodnotilo 40 224 uživatelů.

Navštívili jste Termální lázně Széchenyi? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Jan Fíla. (Google recenze)

  Vstupné spíš dražší oproti jiným lázním v Maďarsku, nenabízí studentskou slevu a odpolední vstupné se nevyplatí, protože stojí skoro stejně jako celodenní. Bývá tady hodně lidí. Ostatní návštěvníci nedodržují osprchovaní mezi koupelemi, což je nehygienické. Do saun chodí hodně lidí, co se nevyzná v saunování, nedávají si pod sebe ručník a nechávají otevřené dveře, tudíž se sauna vyvětrá. Je to tady spíše zaměřené na kvantitu, nikoliv na kvalitu a těží to akorát z historicky významného místa. Jídlo těžký podprůměr a drahé na Maďarsko, obsluha nestíhá a hlavně tragický výběr, dost trash food na léčebné lázně, většina jídel a příloh smažené. Za dost negativních věcí můžou zákazníci, ale personál by s tím taky mohl něco dělat (např. Nepouštět do sauny bez ručníku, zlepšit jídlo, dávat osvětu ohledně léčebných koupelí a správného saunování atd.)

 2. Karolína Chalašová. (Google recenze)

  Úžasné místo uprostřed parku na relax. Voda velmi teplá, cca 38 stupňů. Doporučuji rozhodně přikoupit k vstupenkám místnost na úschovu věcí, je to mnohem lepší než jen skřínky, cena je okolo 65 kč za tuto kabinu. Povinností jsou přezuvky, ať už žabky nebo pantofle. Doporučuji přijít co nejdříve, zejména o víkendu, kde je poté odpoledne přelidněno.

 3. David Pokorný. (Google recenze)

  Perfektní městské lázně, teplá voda, sauna vše super, jen by to mohli trochu renovovat, zejména saunu a odpočívárnu.

 4. Martina Dudackova. (Google recenze)

  Nadherne lazne,
  UZITECNE INFO!
  !!!Vzdy vlastni rucnik – v corone nepujcuji musite si ho koupit bud 5900,- HUF – bily,
  Nebo 6500,-HUF barevn, a vlastni pantofle, nebo tez koupit!!!!!
  1.) Kdyz prijdete pokud si koupite vstrupenku online:
  Jdete vlevo od pokladen, vpravo se stoji nevim proc fronta, a bez cekani, maji to spatne znacene
  2.) Koupite si vstupenky bud na skrinky nebo na kabinky (kabinky jsou nahore, skrinly dole)
  Satny zeny/muzi neni problem
  3.) 3 venkovmi bazeny, 15vnitrnich bazenu (ruzne velkych)
  4.)Teplota vody od 20° 30° 34° 38° 40°.
  5.) Hodne saun, par
  6.) Uzijte si relax i v zime muze pekne sviti slunicko, tak bryle by se sikli.

  Za me uzasny relax, pohodicka, nadherne prostredi, historicke lazne stoji za to navstivit ;)!

  USEFUL INFO!
  Always own towel – I do not borrow in the crown you have to buy it either 5900, – HUF – white, Or 6500, -HUF color, and own slippers, or also buy !!!!!
  1.) When you come if you buy a ticket online: You go to the left of the box office, on the right I don’t know why the queue, and without waiting, they have it badly marked
  2.) Buy tickets either for lockers or booths (booths are at the top, lockers at the bottom) Satny women / men is not a problem
  3.) 3 country pools, 15 indoor pools (large pink)
  4.) Water temperature from 20 ° 30 ° 34 ° 38 °40 °.
  5.) A lot of saunas, par
  6.) Enjoy relaxation even in winter, the sun can shine nicely, so the glasses would come together.
  For me, amazing relaxation, comfortable, beautiful environment, historic spa is worth a visit;)!

 5. Barbora Čekalová. (Google recenze)

  Po příchodu do lázní nám bylo oznámeno, že je tam zákaz se pohybovat bez bazénových pantoflí. Nelze je ani zapůjčit, takže jsme museli jít do gift-shopu si je koupit za 300 Kč jedny žabky. Nebyli jsme jediní, kdo se to nikde neměl šanci dozvědět. Šatny byly pěkné s malými skříňkami bez soukromých převlíkáren na el. zámek. Pouze 3 dámské záchody…
  Ve sprchách bylo k dispozici mýdlo, které ale bohůžel nebylo asi denodenně doplňováno, takže tam byl jen malý zbytek.
  Lázně byly nádherné. Venkovní i vnitřní bazény se spoustu tryskami. Je lze možnost si zajít i na různé masáže za příplatek. Jídelna je tu skromná, ale postačí. Měli jsme smažený sýr s hranolkami a kuřecí maso s rýží. Všude se dá platit pouze kartou. Kromě nepříjemností s přezuvkami se nám v lázních moc líbilo a určitě bychom všem doporučili je navštívit!

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat do oblíbených
Zobrazit oblíbené
pondělí: 7:00–19:00
úterý: 7:00–19:00
středa: 7:00–19:00
čtvrtek: 7:00–19:00
pátek: 7:00–19:00
sobota: 9:00–20:00
neděle: 9:00–20:00

Odstartujte nové dobrodružství:

 1. Letenky
 2. Ubytování
 3. Pojištění
 4. Autopůjčovna
 5. Zájezdy