Tihany

Tihany je název poloostrova i vesnice v župě Veszprém v okrese Balatonfüred. Je skvělým místem pro milovníky historie, architektury a voňavé levandule. Osídlení této oblasti dokládají archeologické nálezy dokonce až z dob pravěku.

V Tihany se nachází nádherné Benediktinské opatství, jehož součástí je barokní kostel se dvěma věžemi. V jeho blízkosti se rozkládá jezero Balaton přezdívané jako “Maďarské moře”.

Navštívit v Tihany můžete historické domy, keramické dílny a muzeum. Najdete zde také restauraci a, jako v každém dobrém turistickém cíli, obchod se suvenýry. V místních keramických dílnách vznikají nádherné buclaté hrníčky a další keramika glazovaná výraznými barvami (zejména modrou barvou).

Zbytek poloostrova je z větší části kopcovitá přírodní chráněná oblast s bažinatými loukami a dvěma jezery; Belső-tó se nachází téměř uprostřed poloostrova a je na dohled z vesnice, jezero Külső-tó ležící na severozápadě je téměř vyschlé a zarostlé rákosím. Obě místa přitahují velké množství ptactva.

Tihany se pyšní krásnými levandulovými poli. Každoročně se můžete zúčastnit levandulového festivalu. Koná se od konce června do začátku července, kdy je levandule v plném květu. Protože květy levandule lákají nejen turisty, ale rovněž celá hejna motýlů, občas se místu přezdívá “motýlí údolí”. Můžete si tu koupit výrobky z místní levandule (léky, kosmetiku, potraviny a podob.), stejně jako výrobky s motivem levandule.

Cestovatelé recenzují Tihany

0 komentářů

Zatím zde nic není. Buď první a napiš nám jak se ti zde líbilo.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související místa