Zámek Brunswick

Zámek Brunšvik, který nese jméno po vévodovi Antonínu Brunswick, který jej nechal koncem 17. století postavit. Architektem byl József Tallher.

V současné verzi novogotického zámku sídlí Zemědělské výzkumné centrum Maďarské akademie věd. Na zámku se nachází Beethovenovo pamětní muzeum, protože zde sám Beethoven nějaký čas pobýval a s rodinou Brunšviků měl blízký vztah. Učil Brunswickovi dcery hrát na klavír a podle dochované korespondence měl poměr s Jozefínou Brunswickovou. Na znamení přátelství rodině zanechal několik svých děl.

Zámek se rovněž pyšní krásnou zámeckou zahradou, kde se v létě konají koncerty Beethovenovy hudby.

Cestovatelé recenzují Zámek Brunswick

Průměrné hodnocení (4.6).

Celkem hodnotilo 2 602 uživatelů.

Navštívili jste Zámek Brunswick? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Tari József. (Google recenze)

  Velké očekávání, obrovské zklamání ☹️ Pepřové vstupní ceny. Kombinované vstupné 3900 HUF/os. Zahrnuje vstup do zámecké zahrady, Beethovenova muzea a Zemědělské výstavy. Zámek není přístupný veřejnosti. Bohužel žádná z výstav nedosáhla ani průměrné úrovně. Hmotné vzpomínky nejsou téměř nic. Všechno je interaktivní, což by mohlo být dobré, ale v tomto případě bylo vše velmi rudimentární. Bylo zklamáním, že na Beethovenově výstavě nebyl téměř žádný zvukový materiál. Škoda plýtvat slovy o zemědělské výstavě.😔 Samotný park byl zorganizován, i když mi chyběly informační tabule. Myslím, že vstupné mohlo zahrnovat okopírovanou A4 mapu zvláštních stromů parku.

 2. Szabina Jurcsak. (Google recenze)

  Je krásný, v parku je také zámek. Uprostřed parku je obrovské jezero, na jehož břehu si dokonce můžete udělat piknik. Ticho a mír. Pokud jedete na Balaton a ne po dálnici, nenechte si to ujít. Obzvláště pokud jste fanouškem Bétovena, protože z hradu funguje Bétovenovo pamětní muzeum, ale je škoda minout i Agrární muzeum. Oba jsou interaktivní a skvělé pro malé děti.

 3. Agnes Szucs. (Google recenze)

  Má nádherný park. V parku je obrovské jezero s malým ostrůvkem. Je v něm velké množství obřích stromů. Ve své první zahradě vítá návštěvníky množství růžových růží. Je škoda, že nádherný zámek nelze navštívit. Výstavní síň se 6 místnostmi, moderní, originální krásy. Vstupní hala je čistá a moderní. Má i příjemnou kavárnu a dokonce vaří i výbornou kávu. Vzhledem k obrovskému parku je to také dobrá aktivita s dětmi. Je vhodná i do kočárků.

 4. Kristy Brinzikova. (Google recenze)

  Čarovný kaštieľ s ešte carovnejsim parkom. Interiér kaštieľa si síce neprehliadnete, ale v jednej časti nájdete Beethovenovo múzeum, ktoré je moderné a interaktívne. Môžete si tu vypočuť úryvky niektorých skladieb, urobiť si selfie s Beethovenom alebo si pozrieť izbu, kde Beethoven býval. Zamocky park je nadherne udržiavaný a lemovaný lavičkami na oddych. Na malý ostrovček sa dostanete cez pôvabný mostík, ktorý vás po malej okružnej prechádzke zas privedie späť. Keď sa nabažíte atmosféry, môžete si dať kávu, zmrzlinu alebo teplé jedlo vo Für Elise kaviarni,ktorá je hneď oproti zámockému areálu.

 5. Ambri Both. (Google recenze)

  Stojí to za to se podívat.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat do oblíbených
Zobrazit oblíbené
pondělí: 9:00–18:00
úterý: 9:00–18:00
středa: 9:00–18:00
čtvrtek: 9:00–18:00
pátek: 9:00–18:00
sobota: 9:00–18:00
neděle: 9:00–18:00

Odstartujte nové dobrodružství:

 1. Letenky
 2. Ubytování
 3. Pojištění
 4. Autopůjčovna
 5. Zájezdy