Tropical Islands

Tropical Islands

Zhruba 60 km jihovýchodně od Berlína a 190 km po dálnici od česko-německé hranice se v bývalém hangáru nachází velký akvapark Tropical Islands. Toto celoročně dostupné (ano, opravdu je vstup 24/7) místo napodobuje tropické prostředí, a je plné tropických rostlin, zvířat, restaurací, barů, skluzavek, bazénů a dalších atrakcí. Tropical Islands navíc nabízí hned několik možností ubytování, od blízkých chatek až po stany přímo ve vnitřních prostorách akvaparku. Jde o skvělé zábavné místo, vhodné pro celou rodinu.

Tropical Islands dětské tobogány

Atrakce a bazény v Tropical Islands

Tropické moře

Jednou z největších atrakcí akvaparku je obrovské Tropické moře. Okolo laguny jsou různé tropické rostliny a palmy, které vytváří autentickou atmosféru tropického ostrova. Podél bazénu je napnutá plachta s potiskem letního nebe.

V blízkosti jsou tobogány a skluzavky. Pro návštěvníky, kteří hledají adrenalin, jsou k dispozici extrémní skluzavky s názvy „The Big Wave“ a „The Turbo Slide“. Pro děti je v akvaparku řada menších tobogánů.

Tropical Islands Tropické moře

Bali laguna

Bazén s názvem Bali laguna je z jedné strany perfektní pro děti, protože jde o mělký bazén, který se směrem k druhé polovině bazénu postupně prohlubuje. V bazénu jsou mimo jiné i vestavěná lehátka s bublajícími tryskami a na plavce dohlíží plavčík z vyvýšeného posedu. Zhruba uprostřed Bali laguny se nachází malá vířivka a o kousek jen o pár kroků dát je v bazénu zábavná část se silným proudem. Okolní kulisy tvoří skály, balijské chatrče a vodopád.

Tropical Islands Bali laguna

Tropická vesnice

V prostorech akvaparku, v části nazvané Tropická vesnice, se nachází hned několik restaurací, bufetů a barů, kde se můžete občerstvit. Pochutnáte si na asijských jídlech nebo si dejte pizzu, těstoviny, masové kuličky s bramborovou kaší, kuřecí nugety s hranolky a jiná nabízená jídla. V barech si můžete vychutnat zákusky, koktejly nebo kávu. To vše v kulisách krásných tropických budov.

Tropical Islands Tropická vesnice

V prostorách Tropické vesnice se rovněž nachází stanice na mražené jogurtyvzdušný balon, v němž se lze za příplatek proletět.

Tropical Islands výhled z restaurace na balon

Jen o pár kroků dál se nachází také jeviště, kde se konají různé akce, včetně soukromých oslav a promítání na velkoplošné obrazovce a kulečník.

Lázně a wellness

V částí lázně a wellness lze provozovat relaxační aktivity, jako je například návštěva několika druhů sauny, fitness klubu, peelingové a kosmetické procedury a masáže.

Tropical Islands masáže

V sekci lázně a wellness se nachází:

 • Kamenná sauna
 • Dřevěná sauna
 • Léčivá jílová koupel
 • Solná jeskyně
 • Bahenní chýše
 • Drahokamová parní lázeň
 • Vířivka

Deštný prales uvnitř hangáru pro vzducholodě

Deštný prales dokresluje atmosféru akvaparku a je plný tropických rostlin a zvířat. Žijí zde želvy, ryby, plameňáci, bažanti, pávi a motýli. Motýli najdete v motýlím domě Kupu Kupu, který se nachází uprostřed deštného pralesa na rozloze 42 metrů čtverečních a je domovem asi 150 motýlů. Najdete zde exotické druhy motýlů, jako je mormon velký, mormon obecný, modrásek očkovaný nebo zelenkavý motýl Papilio palinurus.

Název „Kupu Kupu“ pochází z indonéštiny a znamená „motýl“.

Tropino klub

V Tropinu klubu je velké hřiště na lezení se softballovou arénou, XXL kostky Lega, závodištěm na motokárové dráze s mini autíčky, moře s lodičkami na dálkové ovládání, bazén s balónky a vzdušný hokej.

Kemp Sunset (západ slunce)

V kempu Sunset, přímo pod kopulí akvaparku, máte možnost pronajmout si pokoj. V krásných barevných kulisách, jen pár kroků od restaurací, barů, bazénů a tobogánů!

Kemp v deštném pralese

Pokud zatoužíte po zážitku v podobě ubytování ve světlých stanech, ubytujte se v kempu Deštný prales. Ten se nachází hned v prostorách akvaparku. Stany obklopují tropické rostliny a stromy, a přitom to máte jen kousek k dalším atrakcím Tropical Islands.

Tropical Islands ubytování ve stanech

Minigolf

Za příplatek si můžete zahrát minigolf na krásném udržovaném hřišti. Hřiště má umělý povrch, 22 jamek a originální, zábavné uspořádání. Pomůcky na hru si půjčíte v Tropino klubu.

Tropical Islands minigolf

Obchody v Tropical Islands a fitness klub

V prostorách akvaparku Tropical Islands se nachází také řada obchodů se suvenýry, cukrovinkami, knihami a módou. Části, kde se tyto obchody nachází se říká Obchodní bulvár. Na tomto místě si také můžete nechat udělat technikou airbrush dočasné tetování.

Mimo obchody jsou zde také Designové pokoje k ubytování, fitness klub a recepce. Na Obchodní bulvár navazuje část Královský přístav s dalšími pokoji k ubytování a Mangrovy.

Tropical Islands obchod s oblečením

Restaurace a bary uvnitř Tropical Islands

V prostorech akvaparku se nachází hned několik restaurací, bufetů a barů, kde se můžete občerstvit. Pochutnáte si na asijských jídlech nebo si dáte pizzu, těstoviny, masové kuličky s bramborovou kaší, kuřecí nugety s hranolky a další nabízená jídla. V barech si můžete vychutnat zákusky, koktejly nebo kávu.

 • Asijský bufet
 • Thajský dům
 • Bora Bora salonek
 • Borneo kavárna
 • Zambezi bar
 • Restaurace Tropino
 • Restaurace Palm Beach
 • Jídelna Mondial
 • Bufet Sawadee
 • Mražený jogurt
 • Bar Laguna

Ubytování v Tropical Islands

Akvapark Tropical Islands nabízí mnoho možností ubytování, včetně tropických stanů, chat a luxusních hotelových pokojů.

Tropical Islands ubytování

Pokoje a chaty v akvaparku

Krásné pokoje v tropickém prostředí parku a romantických kulisách patří k unikátním a oblíbeným zážitkům. V nabídce pokojů jsou Designové pokoje, Prémiové pokoje, Zážitkové chaty, Prémiové chaty, Komfortní pokoje, Apartmá u vodopádu a Nebeské apartmá.

Stany

Ve vnitřních prostorách akvaparku je možnost ubytování ve stanech. Světlé stany leží mezi zelení tropických rostlin, jen pár kroků od všech vymožeností Tropical Islands.

Na výběr jsou:

 • Vnitřní Safari stany
 • Vnitřní stan Premium
 • Venkovní teepee
 • Venkovní luxusní stan
 • Stany Lodge

Kempy

V blízkosti akvaparku jsou kempy, kde si milovníci stanování mohou postavit vlastní stan a majitelé obytných aut mohou parkovat svůj vůz. K dispozici jsou i místní stany, teepee, luxusní stany a další.

Prázdninové domy

Prázdninové domy jsou krásné, čisté a dobře vybavené. Jsou zde dvě ložnice, dvě koupelny se sprchovými kouty, jedna toaleta, šikovně řešená kuchyň s varnou konvicí, sporákem a myčkou, a místnost, kde byl obývací pokoj s televizí a jídelna. Před chatkou najdete hezké posezení se stolem, židlemi a grilem. Ve sprchových koutech nechybí ručníky ani osušky či fén. Velice praktický je i rozkládací sušák, který se vždy po návratu z akvaparku hodí na vlhké ručníky a plavky. V kuchyni nechybí hrnce, pánve, vařečky, příbory, nádobí, prkénko na krájení, ostré nože a další výbava.

V blízkosti prázdninových domů se nachází obchod s potravinami a zastávky pro autobus, který jezdí k akvaparku a zpět.

Tropical Islands jízdní řád

Užitečné tipy pro navštívení Tropical Islands

Náramky s čipem na vše

Pro vstup do chatek i akvaparku potřebujete náramek s čipem, který získáte na recepci. Podobá se zeleným hodinkám s číslem. V restauracích nebo u vstupů (do akvaparku či ubytování) přiložíte tyto „hodinky“ k terminálu, kde je čtečka.

Tropical Islands náramek s čipem

Akvapark a atrakce

Lehátka se nachází v blízkosti bazénů a tobogánů. U dětských tobogánů stojí řada lehátek na uměle vytvořené písečné pláži, proto zvažte s menšími dětmi i hračky na písek. Mezi pískem a tobogány vede mělký žlab s vodou, kde si návštěvníci oplachují nohy a pantofle. V akvaparku je krásně teplo a voda je příjemná, ačkoli při přecházení z některých bazénů do jiných využijete župany. S dětmi oceníte mělké bazény, kde mohou trénovat plavání a jezdit na dalších tobogánech. U každého bazénu hlídá plavčík. Kolem bazénů a restaurací prochází často pán, který má na sobě postroj, připojený ke vzdušnému balónu. V koši balonu se z neobvyklého úhlu kochají návštěvníci krásou akvaparku. Místy narazíte na kabinky na osušení. Jejich použití je za příplatek.

Občerstvení a restaurace

V akvaparku doporučuji pořídit speciální kelímek na nápoje. Tyto kelímky se dají na několika místech akvaparku plnit vždy jednou za 45 minut nápojem a mají platnost do konce dne. Místa jsou zřetelně vyznačena „REFRESH AND REFILL“. V nabídce se nachází více než stovka nápojů, namátkou například Coca Cola, Fanta, různé džusy, obyčejná voda. Stačí zvolit nápoj, vložit kelímek pod výpusť a držet tlačítko, dokud se kelímek nenaplní na požadovanou míru.

Tropical Islands speciální kelímek

Myslete na vše

Základem všech podobných cest je pořádné cestovní pojištění. To jsem zjistila tou horší cestou, proto nikdy před cestou nezapomínám vyřešit cestovní pojištění a doporučuji to každému, kdo se chystá cestovat. Zjistěte si momentální podmínky v zemi, kam cestujete (například ohledně covidu, očkování, nutnosti pasu a podobně) a zařiďte si cestovní pojištění. Zařídit lze toto pojištění i online a celá záležitost je otázkou jen několika málo minut.

Závěrem

Akvapark Tropical Islands nabízí velké množství atrakcí pro celou rodinu. I samotné ubytování může být zážitkem, rozhodně si prohlédněte nabídku ubytování. Akvapark Tropical Islands je velký a velmi oblíbený. V bazénech bývá hodně lidí, s tím je třeba počítat.

Zaměstnanci akvaparku jsou ochotni, a pokud umíte německy, máte výhodu. Anglicky se nakonec domluvíte také, někteří zaměstnanci trochu umí, ale znalost němčiny ocení víc. Když zatoužíte po suvenýru, můžete navštívit jeden z několika místních obchodů.

Cestovatelé recenzují Tropical Islands

Průměrné hodnocení (4.1).

Celkem hodnotilo 39 974 uživatelů.

Navštívili jste Tropical Islands? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Horst Schramm. (Google recenze)

  Není to co bývalo . Byla to naše 3. návštěva ale asi poslední. Doma před odjezdem jsem si četl recenze a nedal jsem na ně nechtělo se mi věřit že je to tak špatné. Bohužel musím potvrdit že opravdu je voda až moc studená i pro dospělého natož pro děti. Personál zřejmě nestačí takové velké prostory udržovat v čistotě. Při předešlých návštěvách se dalo po koupání ležet na lehátku v plavkách jaké bylo teplo. Zřejmě díky úspornému opatření Jsou vířivky v saunách I mimo saunu vypuštěny. Takže jediné místo kde se trošku ohřeje te jsou sauny.

 2. Monika Schrammová. (Google recenze)

  Super ubytování ve stanu ve stylu- neusteleš si a neuklidíš, tak nespíš. Ve vodě jak na severním pólu, rukama rozhrnuješ kry. Když vylezeš z vody , jsi pokryt námrazou s rampouchy u nosu. A sauny? Skočíš do chladícího bazénku nebo vířivky a placatíš se na suchém dně. Výhoda je, že v něm jsi sám

 3. Jan Brunec. (Google recenze)

  Bohužel oproti ostatním návštěvám zklamání. Studená voda i vzduch, celkově se nedalo dlouho vydržet. Normálně bychom zůstali daleko déle, ale tentokrát jsme odešli už podvečer. Tobogány uzavřeny! Doporučuji teď v zimě nejezdit!

 4. Ota Neužil. (Google recenze)

  Místo je to hezké, ale v současné době chladnější, než by člověk očekával :-(… Bohužel celkový dojem byl zkažen přístupem personálu… Já i syn jsme si dali v restauraci currywurst za 5,50 €. Nicméně při finálním placení nám strhli 2 x 8,50 €… Reklamaci odbyli, strohým konstatováním, že to musím zaplatit bez jakékoli snahy situaci řešit… Bohužel to bylo v době, kdy už peníze byly stržené z karty, takže mi z návštěvy zbyl lehce hořký pocit neférového a arogantního přístupu ze strany zaměstnanců Tropical Island….

 5. Petr Vávra. (Google recenze)

  Perfektní výlet pro celou rodinu, příjemné ubytování, restaurace, překrásné sauny s až japonským stylem, bazén s písečnou pláží, ostrůvek uprostřed haly se stylem deštného pralesa, různé atrakce, které však nejsou vždy funkční.
  Nedostatek personálu, dlouhé fronty na jídlo a pití, obvzláště ve všední dny.
  Někteří lidé si dávají na lehátka ručníky a nechávají je tam přes noc na druhý den, špatné je že s tím personál nic neudělá.
  Restaurace a některé z nich jsou zavřené kvůli rekonstrukci, některé jsou nevšední a ne každý si zde vybere něco k jídlu.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat do oblíbených
Zobrazit oblíbené
pondělí: 8:00–23:30
úterý: 8:00–23:30
středa: 8:00–23:30
čtvrtek: 8:00–23:30
pátek: 8:00–23:30
sobota: 8:00–23:30
neděle: 8:00–23:30

Odstartujte nové dobrodružství: