Cagliari

Cagliari je hlavní město Sardinie v Itálii. Podle odhadu z roku 2021 má Cagliari zhruba 158 000 obyvatel.

Cagliari leží na pobřeží Sardinie a je obklopeno krásnými plážemi a přírodními parky, což poskytuje mnoho možností pro turistiku a vodní sporty. Kromě toho se v okolí nachází i mnoho přírodních krás, jako jsou sopky a jezera.

Památky v Cagliari

Cagliari je známé pro své bohaté historické dědictví a je domovem mnoha památek a muzeí. Mezi nejvýznamnější památky v Cagliari patří katedrála di Santa Maria, katedrála di San Pancraziohrad Castello. Město také nabízí mnoho možností pro návštěvu muzeí a galerií, jako je například Muzeum archeologie a Muzeum sardinského života.

Akce a události v Cagliari

V Cagliari se konají různé kulturní akce a slavnosti, včetně Karnevalu v Cagliari, který se koná každý rok v únoru a je známý pro své kostýmy a karnevalové průvody.

Co se v Cagliari pěstuje a vyrábí

Typickými surovinami, které jsou vyráběny nebo pěstovány v Cagliari, jsou olivový olej, víno a sýry, jako je pecorino a ricotta. Kuchyně v Cagliari je ovlivněna sardinskou kuchyní a je známá pro své chutné pokrmy, jako jsou fregola s krevetami, sekaná zebínasekaná z králičího masa.

Cestovatelé recenzují Cagliari

0 komentářů

Zatím zde nic není. Buď první a napiš nám jak se ti zde líbilo.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související místa