Maďarsko

Maďarsko se nachází ve vnitrozemí Evropy. Země je obklopena sousedními zeměmi – Rakouskem, Slovinskem, Slovenskem, Ukrajinou, Srbskem, Chorvatskem a Rumunskem.do Maďarska

Rozloha Maďarska čítá 93 025 km². V Maďarsku žije přibližně 9,8 milionů obyvatel (údaj z roku 2020). Hlavním městem a centrem kulturního dění a častých návštěv turistů je Budapešť. V Budapešti žije okolo 1 706 851 obyvatel. Mezi další oblíbené částí země patří třeba také Tokajská oblast (kde se nachází vyhlášené vinice) či oblast okolo známého jezera Balaton, kterému se občas přezdívá Maďarské moře. V Maďarsku je úředním jazykem Maďarština, národní měnou je Maďarský forint. Maďaři jsou hrdý národ s přátelskými lidmi.

Země je známá pro svou úchvatnou architekturu, rozlehlé vinice, termální lázně, různorodé festivaly a skvělou kuchyni. Zemí protéká hned několik řek (například Rába, Tisa, Ipeľ či Hornád…), za nejznámější však považujeme řeku Dunaj, která protéká Budapeští.

Geografie Maďarska je rozhodně rozmanitá. V některých místech budete mít pocit, že Maďarsko je „placka“, ale nenechte se zmást. Projděte si třeba pohoří Börzsöny v národním parku Hortobágy (nejvyšší bod Csóványos), který je nejstarším národním parkem v zemi. Myslete však na to, že jde o poměrně náročné túry. Navštívit můžete také podhůří Alp, jezero Balaton, největší termální jezero (vhodné ke koupání) na světě Hévíz, pohoří Bükk či jeskyně. Na poloostrově Tihany si ve vhodný čas můžete užít rozkvetlá levandulová pole a vinice. Za návštěvu stojí také jezerní jeskyně Tapolca, kde je možnost proplouvat na menších člunech a obdivovat jeskyni zevnitř.

Odstartujte nové dobrodružství:

  1. Letenky
  2. Ubytování
  3. Pojištění
  4. Autopůjčovna
  5. Zájezdy