Řetězový most

Széchenyiho řetězový most se klene přes Dunaj mezi Budínem a Peští, západní a východní stranou Budapešti. Navržen byl anglickým inženýrem Williamem Tierney Clarkem a postaven skotským inženýrem Adamem Clarkem.

Byl prvním trvalým mostem přes Dunaj v Maďarsku. Postaven byl v letech 1839 až 1849, kdy byl otevřen. Délka mostu je 375 metrů. Jeden jeho konec se nachází na pešťské straně řeky u Széchenyiho (dříve Rooseveltova) náměstí. Konec na budínské straně se nachází u náměstí Adama Clarka, poblíž dolního konce lanovky na Hradní vrch, vedoucí k Budínskému hradu. Kvůli rozsáhlé rekonstrukci je most uzavřen od března 2021, jeho znovuotevření se očekává v roce 2023. Kromě rekonstrukce by měl most získat také nový nátěr proti korozi.

Cestovatelé recenzují Řetězový most

Průměrné hodnocení (4.7).

Celkem hodnotilo 49 610 uživatelů.

Navštívili jste Řetězový most? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. David David. (Google recenze)

  Úžasný výhled jak ve dne tak i v noci. Spousta lidí, provoz jako na cestě. Musíte dávat pozor kde chodíte, lidi tu jezdí na kolech i ekektrokolobežkách. Čím větší chaos tím víc jsou všichni opatrní. Když přecházíte most tak si uvědomíte jak je ten dunaj vlastně široký. 🤣😂 Je to pěkná procházka 🤣😂 spoustu lidí se zde fotí a pozadí bude vždy skvělé.

 2. Jana Martinková. (Google recenze)

  Řetězový most v Budapešti. Nádherný most přes řeku Dunaj. Pod historickou lanovkou, tzv. Budavári Sikló, která vás vyveze až na Budínský hrad. Z vrchu uvidíte řetězový most v plné kráse.

 3. Odobaenus Odob. (Google recenze)

  Nádherný most, kterým dojdete přesně k lanovce na hrad. Velká fronta u lanovky. Levnější je jet autobusem, který vás vyveze až k Matyášově chrámu.

 4. Věra Židlíková. (Google recenze)

  Každý, kdo navštíví Budapešť, by měl projít i přes tento most, z kterého je nejen krásný výhled na Dunaj, ale i na historické památky po obou březích Dunaje. Velmi doporučuji.

 5. Yvona Pražáková. (Google recenze)

  Úžasné místo, skvělý pohled na Dunaj a nejdůležitější památky Budapešti. Výchozí bod na lanovku na Buda Castle.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související místa