Island

Island je severský ostrovní stát, který je součástí Evropy. Dech vám vyrazí kouzlo rozmanité přírody, na Islandu najdete ledovce i sopky, lávová pole, gejzíry i vodopády. Ve vodách se tu prohání tuleni a velryby, na souši jsou k vidění početná stáda islandských koní a ovcí. Pro milovníky ptáků můžeme doporučit rozsáhlá hnízdiště, kde lze spatřit celou řadu různých druhů ptactva, včetně rozkošných papuchalků.

Mezi další radosti, které lze na Islandu zažít, je pobyt v některých místních lázních či návštěva architektonických památek. V zimě můžete některé dny na obloze pozorovat okouzlující polární záři.

Na Islandu se můžete zaměřit na tak zvaný Zlatý okruh, kde navštívíte výběr perel Islandu, jako je park s aktivní geotermální činností (tryskající gejzíry i bublající bahenní jezírka), vodopád Gullfoss či národní park Thingvellir, kde se setkávají tektonické desky (severoamerická a euroasijská). Záleží jen na tom, na jak dlouho svoji cestu po Islandu plánujete.

Užijte si krás bohaté místní kultury, známou pohostinnost a silnou národní hrdost na historii a mytologii Islandu.

Místní krajina je opředena legendami od Modré laguny po ikonický vodopád Skogafoss někdy doslova, protože mnohé z nejznámějších míst jsou zmiňovány ve vikingské mytologii a klasické literatuře.

Island je místem, kde vládne přírodav našem průvodci po Islandu se dozvíte, jak si místní pobyt co nejlépe užít. Kromě moderního a kosmopolitního hlavního města Reykjavíku jsou na Islandu spíš malá městečka, vesničky, rybářské vesnice a farmy. Vnitrozemí země se vyznačuje krásnou divočinou, větrem ošlehanými náhorními plošinami, černými lávovými poli a pouštěmi a Vatnajökullu, největším evropským ledovcem.

Odstartujte nové dobrodružství:

  1. Letenky
  2. Ubytování
  3. Pojištění
  4. Autopůjčovna
  5. Zájezdy