Seljalandsfoss

Úchvatný vodopád Seljalandsfoss se nachází se na jižním pobřeží Islandu, je součástí řeky Seljalandsá, která pramení pod ledovcem Eyjafjallajökull.

Rozhodně stojí za návštěvu a nezapomeňte si pláštěnku a nepromokavou obuv. Tento vodopád totiž můžete krásně obejít, přičemž část cesty povede přímo za proudem 60 m padající vody. A okolní jemné spršce se s nejvyšší pravděpodobností nevyhnete. Parkoviště je umístěné jen kousek od vodopádu, takže k Seljalandsfossu pohodlně dojdete. Po návštěvě Seljalandsfossu pokračujte pěšky na sever k vodopádu Gljúfrabúi, který se nachází částečně skrytý za skalními stěnami. Jde o kouzelné místo vzdálené od Seljalandsfossu jen pár minut chůze.

Cestovatelé recenzují Seljalandsfoss

Průměrné hodnocení (4.8).

Celkem hodnotilo 1 590 uživatelů.

Navštívili jste Seljalandsfoss? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Ajade

  Musí vidět. Další krásný vodopád. Snadno přístupný. Nic moc procházka. Za tohle se dá chodit, pokud vám nevadí zmoknout, je to velmi osvěžující. Naštěstí jsme viděli tuto brzkou hodinu, kdy tam skoro nikdo nebyl. Toalety na parkovišti nejsou nejčistší. Nezapomeňte vidět vodopád vedle!

 2. Luke Kenyon. (Google recenze)

  Nejprve se ujistěte, že máte na sobě nějaké nepromokavé oblečení a slušné boty, protože zmoknete! Nebyl jsem si vědom a velmi jsem zmokl, protože můžete chodit pod vodopády. Opravdu jsme si tyto pády užili a jsme rádi, že jsme zastavili. Za parkování zde musíte platit

 3. Jiří Křap. (Google recenze)

  Nejkrásnější při západu slunce

 4. Richard Nuska. (Google recenze)

  Země tisíce vodopádů.

 5. Michal Brynych. (Google recenze)

  Super zážitek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *