Chorvatsko

Chorvatsko je země, která je součástí Evropy i Evropské unie (té je členem od roku 2013). Je to země nádherné přírody, přímořské přátelské atmosféry, krásných pláží, azurového moře, přátelských lidí a dobrého jídla.

Jde o středoevropskou a středomořskou zemi s poměrně neobvyklým tvarem. Sousedí na západě se Slovinskem, na severu s Maďarskem, na východě se Srbskem a na jihu s Bosnou a Hercegovinou. Zároveň má dlouhou námořní hranici s Itálií v Jaderském moři.

Chorvatsko je každoročně cílem mnoha turistů, nabízí totiž vše pro skvělou dovolenou, a to i tu rodinnou. Patří mezi jedno z nejslunečnějších pobřeží v Evropě a koupání je rozhodně jednou z nejoblíbenějších činností místních turistů. Pokud chcete však svůj čas trávit i jinak, jistě si užijete krásná historická města, kde můžete obdivovat architektonické a jiné umělecké perly, úchvatné ukázky místní kultury v nejrůznějších podobách, vychutnat si skvělou kuchyni či se kochat překrásnou přírodou, která se stala i cílem nejednoho filmaře.

Odstartujte nové dobrodružství:

  1. Letenky
  2. Ubytování
  3. Pojištění
  4. Autopůjčovna
  5. Zájezdy