Piacenza

Piacenza je město ležící v severní Itálii, v oblasti Emilia-Romagna. Město má přibližně 103 000 obyvatel a nachází se asi 70 km jižně od Milána.

V místní kuchyni jsou oblíbené domácí těstoviny, jako jsou tortelli, cappellettilasagne, a také salámy a sýry, jako je Grana Padano. V okolí města se také pěstují ovoce a zelenina, jako jsou rajčata, broskve a hrozny, které jsou používány v místních receptech.

Památky v Piacenza

Mezi nejvýznamnější památky v Piacenze patří gotická katedrála Duomo di Piacenza, palác Palazzo Farneserománský kostel Sant’Antonino. Ve městě se také nachází řada muzeí, jako je například Muzeum Piacenza, které ukazuje historii a kulturu města.

Okolí města nabízí mnoho aktivit pro turisty, jako jsou návštěvy hradů, zámků a vinařských oblastí. Mezi nejvýznamnější památky v okolí patří hrad Castell’Arquato, zámek Castello di Rivalta a město Cremona, které je proslulé výrobou houslí.

Akce a slavnosti ve městě Piacenza

Mezi nejvýznamnější akce a slavnosti v Piacenze patří tradiční trh s vínem a sýrem, který se koná každý rok v září, a Carnaval de Piacenza, karnevalová slavnost v únoru, kde můžete vidět tradiční masky a kostýmy.

Navštívit město Piacenza a jeho okolí je skvělým způsobem, jak objevovat krásy severní Itálie.

Cestovatelé recenzují Piacenza

0 komentářů

Zatím zde nic není. Buď první a napiš nám jak se ti zde líbilo.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související místa