Eger

Eger je maďarské město s 56 647 obyvateli (2022). Město se nachází na severu Maďarska mezi pohořími Mátra a Bükk, v župě Heves.

Pro turisty je město zajímavé vinicemi, barokními stavbami, budovou Arcibiskupského paláce, středověkým hradem (který měl bránit město proti Turkům), minaretem a velikou katedrálou svatého Jana a Michala. Navštívit v Egeru můžete Národní muzeum vína. Město Eger je vínem proslavené, pěstuje a vyrábí se zde Egri Bikavér, červené víno známé jako Býčí krev.  U města stojí vinné sklípky, které lákají vína chtivé turisty nalákat k návštěvě.

I v Egeru je možné navštívit lázně Egerszalók napájené termálními prameny. Lázně nabízí k využití 17 bazénů, tobogány, vířivky, sauny. Chcete-li se zúčastnit zajímavých akcí pořádaných v Egeru, zkuste například Festival Býčí krve (festival vína), který se koná na začátku července. V létě a na podzim se v Egeru konají i další, často vinařské, slavnosti. Počátkem května se zde koná festival Egerské ulice, zaměřený na gastronomické speciality. Festivaly obvykle doprovází hudební a taneční vystoupení, ukázky tradičních řemesel a další akce.

Cestovatelé recenzují Eger

0 komentářů

Zatím zde nic není. Buď první a napiš nám jak se ti zde líbilo.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související místa