Botanická zahrada v Padově

Botanická zahrada v Padově (italsky Orto Botanico di Padova) je jedna z nejstarších botanických zahrad na světě a nachází se v italském městě Padově. Zahrada byla založena v roce 1545 na základě iniciativy lékaře a botanika Lusia Ghiniho a byla slavnostně otevřena v roce 1546. V současnosti je zahrada součástí univerzity v Padově a je otevřena pro veřejnost.

Botanická zahrada v Padově má rozlohu asi 22 000 m² a je domovem více než 6 000 druhů rostlin z celého světa, včetně vzácných a ohrožených druhů. Zahrada je rozdělena do několika částí a nabízí návštěvníkům mnoho různých druhů rostlin, včetně květin, stromů, keřů a bylin.

Nejvýznamnějším prvkem zahrady je slavná kapela, což je kruhová budova, která byla postavena v roce 1585 a sloužila jako místo pro pěstování tropických rostlin. Kapela je jedním z nejstarších skleníků na světě a je považována za symbol botanické zahrady v Padově.

Další významnou částí botanické zahrady v Padově je medicínská zahrada, která obsahuje mnoho rostlin, které jsou důležité pro lékařství a farmacii. Zahrada také nabízí návštěvníkům mnoho vzdělávacích a vědeckých programů, jako jsou prohlídky, přednášky a workshopy.

Botanická zahrada v Padově je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších botanických zahrad na světě a byla v roce 1997 zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Zahrada je oblíbeným turistickým cílem pro milovníky přírody a botaniky a nabízí jedinečný pohled na bohatství a krásu rostlinného světa.

Cestovatelé recenzují Botanická zahrada v Padově

Průměrné hodnocení (4.7).

Celkem hodnotilo 4 363 uživatelů.

Navštívili jste Botanická zahrada v Padově? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Pavla Klementová. (Google recenze)

  Hezká botanická, kde můžete strávit pár klidnějších chvil. Zajímavě udělané skleníky. Pro znalce a botaniky asi super, pro laiky hezký park pro příjemnou procházku.

 2. Michal Minář. (Google recenze)

  Příjemné odpočinkové místo v Padově. Milovníkům rostlin lze návštěvu jedině doporučit. Vstupné je 10 EUR, ale dle mého názoru toho je k vidění dost. Je zde řada venkovních rostlin z různých oblastí botaniky. Dále zde jsou umístěny skleníky s tropickými rostlinami z celého světa. Je zde též k vidění palma vysazená v roce 1585. Vše je dobře organizované. Nevýhodou může být jediný vchod, který se celkem obtížně hledá.

 3. Denisa Prágerová. (Google recenze)

  Bohužel má pouze jeden vchod/východ. Jinak sbírka je krásná a velký skleník je úžasný 👍

 4. Ntbe6410 Ntbe6410. (Google recenze)

  Hezká historická botanická zahrada, hezké skleníky. Pozor na bodavý hmyz – nutný kvalitní repelent!

 5. Pavel Matoušek. (Google recenze)

  Hodně drahé vstupné, doporučuji skutečným zájemcům, kteří vědí proč tam jdou.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat do oblíbených
Zobrazit oblíbené
pondělí: Zavřeno
úterý: 10:00–17:00
středa: 10:00–17:00
čtvrtek: 10:00–17:00
pátek: 10:00–17:00
sobota: 10:00–17:00
neděle: 10:00–17:00

Odstartujte nové dobrodružství:

 1. Letenky
 2. Ubytování
 3. Pojištění
 4. Autopůjčovna
 5. Zájezdy

Související místa