Tarent

Tarent, známé také jako Taranto, je město v jižní Itálii, v oblasti Apulie. Město má přibližně 200 000 obyvatel a nachází se na pobřeží Jónského moře.

Památky v Tarentu

Mezi nejvýznamnější památky v Tarentu patří římské amfiteátrum, které bylo postaveno ve 2. století a bylo v minulosti místem gladiátorských zápasů. Dalšími významnými památkami jsou katedrála San Cataldo a hrad Castello Aragonese.

Ve městě se také nachází mnoho muzeí, jako je například Muzeum archeologie v Tarantu, které ukazuje historii města a regionu.

Místní kuchyně v Tarentu je známá pro své ryby a plody moře, jako jsou krevety, mořské plody a rybí polévky. Oblíbené místní jídlo je orecchiette s řeřichou a česnekem. V okolí Tarentu se také pěstují olivy a produkují se zde kvalitní olivové oleje.

Slavnosti a akce v Tarentu

Mezi nejvýznamnější akce a slavnosti v Tarentu patří Tarantella Festival, hudební a taneční slavnost, která se koná každý rok v srpnu. Město také pořádá tradiční procesí ke cti patronky města, Panny Marie z Karmelu, a slaví se také námořnický svátek v červenci.

Co podniknout v okolí

Okolí Tarentu nabízí mnoho aktivit pro turisty, jako jsou návštěvy pláží a přírodních parků, jako je například Přírodní park Litorale di Ugento. Mezi nejvýznamnější památky v okolí patří města Lecce a Matera, která jsou proslulá svými historickými památkami a tradiční kulturou.

Cestovatelé recenzují Tarent

0 komentářů

Zatím zde nic není. Buď první a napiš nám jak se ti zde líbilo.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související místa