Matera

Matera je město v jižní Itálii, nacházející se v regionu Basilicata. Podle odhadu z roku 2021 má Matera zhruba 60 000 obyvatel.

Památky a zajímavosti ve městě Matera

Matera je nejvíce známá pro své jeskynní obydlí, která byla obývána až do 20. století a dnes jsou považovány za nejstarší osídlení v Evropě. V roce 1993 byla jeskynní obydlí a historické centrum města zapsány na seznam Světového dědictví UNESCO. Město je také často nazýváno jako „druhý Betlém“ kvůli svému významu v biblické historii.

Mezi nejvýznamnější památky v Matera patří Katedrála Madonna della Brunakostel San Pietro Caveoso. Matera je také domovem pro mnoho kulturních akcí, jako jsou filmové festivaly, hudební a divadelní představení, trhy a slavnosti během celého roku, které přitahují mnoho turistů do města.

Co se pěstuje a vyrábí v Mateře

Okolní krajina je převážně hornatá a skalnatá, což poskytuje půdu pro různé druhy zemědělského zemědělství, jako je pěstování obilí, olivovníkůvinné révy. Typickými surovinami, které jsou vyráběny nebo pěstovány v Matera, jsou olivový olej, víno a klobásy.

Cestovatelé recenzují Matera

0 komentářů

Zatím zde nic není. Buď první a napiš nám jak se ti zde líbilo.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *