Muzeum naivního umění

Chorvatské muzeum naivního umění se nachází v chorvatském městě Záhřeb a bylo založeno roku 1952, díky čemuž se považuje za nejstarší muzeum věnované naivnímu umění na světě.

Ve svých sbírkách má chorvatské muzeum naivního umění více než 1900 uměleckých děl; přibližně 80 z nich je vystaveno ve stálé expozici. Vystaveni jsou především díla chorvatských tvůrců naivního umění, méně se vystavují i zahraniční umělci. V muzeu najdete obrazy, sochy, kresby a tisky.

Muzeum vzniklo jako reakce na rostoucí renomé chorvatských naivních umělců, ačkoli původně se jmenovalo Galerie selského umění. Výraz „selský malíř“ tehdy zastupovalo dnešní výraz „malíř naivního umění“. Roku 1956 se název změnil na Galerii primitivního umění, od roku 1994 se z Galerie primitivního umění stalo Chorvatské muzeum naivního umění.

Co je naivní umění

Za naivní umění se považují díla nestudovaných malířů (samouků), kteří svými díly dosáhli rozpoznatelného stylu a vysoké umělecké hodnoty.

Cestovatelé recenzují Muzeum naivního umění

Průměrné hodnocení (4.5).

Celkem hodnotilo 379 uživatelů.

Navštívili jste Muzeum naivního umění? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Lee Schulz. (Google recenze)

  Velmi pěkné malé muzeum, rozhodně dobré, pokud se chcete dozvědět o naivním umění, nebo si pod tím stejně jako já neumíte nic představit. Občas dá zabrat, ale v žádném případě není přeplněný.
  To, že je tam jen jeden záchod, je sice malé mínus, ale aspoň stojíte vedle krásného umění, když musíte čekat.

 2. Petr

  Velmi jsem chtěl toto muzeum vidět. První problém: měli jsme do Záhřebu přijet na víkend, ale ukázalo se, že muzeum je otevřeno jen v pracovní dny od 9 do 17 hodin. Tedy v době, kdy většina lidí pracuje. Speciálně kvůli muzeu jsme změnili program a přijeli jsme už v pátek. A muzeum bylo stejně zavřené, „z technických důvodů“. Smutné.

 3. Stephen G. (Google recenze)

  Malý, ale velmi dobře zpracovaný výběr naivního / primitivního umění. Displeje se pravidelně otáčejí. Většinou obrazy, ale také sochy a několik kusů látek. ❤️ toto muzeum!

 4. Regan Williams. (Google recenze)

  malé muzeum s asi 4 místnostmi, ale absolutně stojí za to! spousta krásného umění, z velké části od chorvatských umělců. Musím ale říct, že pokud jsou zde naivní malby, tak musím být hrozný umělec 😂 popisy v angličtině a chorvatštině

 5. Pavel Konečný. (Google recenze)

  Skvělé muzeum vypovídá o životnosti a mnoha formách naivního umění. Nadchne sběratele, odborníky i náhodné návštěvníky!

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat do oblíbených
Zobrazit oblíbené
pondělí: 10:00–17:00
úterý: 10:00–17:00
středa: 10:00–17:00
čtvrtek: 10:00–17:00
pátek: 10:00–17:00
sobota: Zavřeno
neděle: Zavřeno

Odstartujte nové dobrodružství:

 1. Letenky
 2. Ubytování
 3. Pojištění
 4. Autopůjčovna
 5. Zájezdy