Zámek Esterházy (Fertöd)

Při návštěvě města Fertöd  navštivte rozlehlý zámek Esterházy, přezdívaný maďarské Versailles, který je postaven do tvaru podkovy. Zámek je obklopen stromy a za ním stojí zámecká zahrada.

Po prohlídce exteriéru komplexu barokních budov a krásné zámecké zahrady (která byla původně inspirována zahradami skutečného Versailles a časem upravena na anglický park) si prohlédněte zámek zevnitř. Dech beroucí interiéry jsou návštěvníkům přístupné s průvodcem (pokud zrovna neprobíhají rekonstrukce). Bílé stěny jsou nádherně zdobené zlatými ornamenty, místnosti zdobí přepychový nábytek i předměty denní potřeby. Zámecké prostory slouží i ke koncertům. V současné době (2022) zde probíhá rekonstrukce. Na zámku se nachází muzeum a nabízí zde možnost zámeckého ubytování. Můžete si tak užít přespání jako šlechtic či šlechtična! V místě je možné zakoupit suvenýry a dát si občerstvení. Před zámkem je možné zaparkovat na placeném parkovišti.

Cestovatelé recenzují Zámek Esterházy (Fertöd)

Průměrné hodnocení (4.6).

Celkem hodnotilo 7 187 uživatelů.

Navštívili jste Zámek Esterházy (Fertöd)? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Zuzana Rýcová. (Google recenze)

  Zámek je nádherně opravený a je to opravdový skvost. Nádherná parková úprava, fontány, sochy prostě nádhera.

 2. Šárka Koflerová. (Google recenze)

  Zámek i současná výstava obrazů a soch se nám líbila, i když oprava zámku ještě není dokončena. Bylo nám líto vozíčkářky, která se s doprovodem účastnila prohlídky a do většiny prostor se nedostala kvůli bariérám…

 3. Zuzana F.. (Google recenze)

  Velmi pěkný zámek, v současné době v probíhající rekonstrukci (srpen 2022). Nedaleko lázní Bürkfüdo, velmi pěkné okolí zámku, zejména zámecký park a Růžová zahrada, plná krásně rozkvetlých a vonících růží. Návštěvu vřele doporučuji!

 4. Ján Jačisko. (Google recenze)

  Ohromující zámek, část se ještě opravuje takže při prohlídce uvidíte pouze 4 sály, kapli a nakonec “ poklady “ rodu Esterházy. Park je obrovský, za vstup do něj se neplatí. Byli by dobré prohlidky pro České a Slovenské turisty, určitě by to stálo za to.

 5. Petr Nožička. (Google recenze)

  Cestou kolem jsem na něj náhodou narazil. Parkování zdarma, úžasná stavba, chceme se určitě v létě rátit a navšívit zámeckou zahradu.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat do oblíbených
Zobrazit oblíbené
pondělí: Zavřeno
úterý: 9:00–17:00
středa: 9:00–17:00
čtvrtek: 9:00–17:00
pátek: 9:00–17:00
sobota: 9:00–17:00
neděle: 9:00–17:00

Odstartujte nové dobrodružství:

 1. Letenky
 2. Ubytování
 3. Pojištění
 4. Autopůjčovna
 5. Zájezdy