Vrak letadla

Na pláži Sólheimasandur v blízkosti moře stojí zlověstná připomínka havárie, vrak letadla. V roce 1973 došlo letadlu DC amerického námořnictva palivo a zřítilo se na černé pláži v Sólheimasanduru. Všichni v letadle naštěstí přežili, a později se ukázalo, že pilot jednoduše přepnul na špatnou palivovou nádrž.

Dojít k rozpadajícímu se vraku můžete z parkoviště pěšky nebo využít autobus, který zde pravidelně jezdí tam i zpátky. Při cestě k vraku můžete zažít zajímavý jev – po nějakou dobu se zdá, jako byste se vůbec nepřibližovali a vrak není vidět. Uvidíte ale pravděpodobně další turisty, kteří se vydali stejnou cestou. Vrak uvidíte, až když se dostatečně přiblížíte a písečná pláž se začne mírně svažovat. U vraku ani na parkovišti nejsou toalety a s ohledem na přehlednou pláž nemáte šanci „si odskočit“, ani nikam za keř.

Pozůstatky letadla a velkou směsici drátů si můžete prohlédnout hezky zblízka, do vraku se dá vlézt a focení je také povoleno.

Cestovatelé recenzují Vrak letadla

Průměrné hodnocení (4.1).

Celkem hodnotilo 362 uživatelů.

Navštívili jste Vrak letadla? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Vladimir Voruda. (Google recenze)

  K vraku vede od parkoviště příjemná, rovná cesta (i když bylo téměř slunečno, dost foukalo), cesta trvá cca 45 min., pohodlnější mohou využít autobus.
  K nehodě došlo 21.11.1973 během zásobovacího letu pro americkou radarovou základnu. Letoun se vracel zpět z letiště Hofn na východě ostrova do Keflavíku. Pravděpodobnou příčinou nehody byla silná námraza, která narušila aerodynamické vlastnosti letadla, a proto se posádka rozhodla nouzově přistát na zamrzlé pláži u města Vik.
  Všech 7 členů posádky přežilo a vrak letounu zde zůstal dodnes.

 2. Lucie Kopřivová. (Google recenze)

  Nejzbytečnější věc, kterou jsme na Islandu podstoupili. Placené parkoviště, cesta tam i zpět je 7 km po měsíční krajině, případně člověk může využít předražený shuttle a na konci cesty je jen počmáraný vrak letadla, po kterém leze dav lidí. Nestojí za to. Pokud máte spoustu času, tak budiž, pokud ne, tak rozhodně nedoporučuji.

 3. Mariano de. (Google recenze)

  Havarovaná letadla na černé pláži nevidíte každý den. Prostě se tam musíte jít podívat.

  Pokud jedete vlastním autem, měli byste vědět, že auto musíte nechat na parkovišti, pak to máte asi 40 minut jedním směrem + 40 minut zpět. Jezdí vás autobus, ale nedoporučuji to.

  Vždy je lepší vyrazit brzy, vyhnout se davům a užít si zážitek sám nebo s přáteli. Pokud pojedete s dronem, může to být váš skvělý zážitek na Islandu.

 4. Jason Martin. (Google recenze)

  toto místo je opravdu skvělé. Je to velmi jednoduché, protože jde pouze o havárii letadla. Ale je tam už 50 let a umístění s letadlem je to, co ho dělá opravdu čistým. Těch 45 minut chůze každým směrem rozhodně stojí za to. Většina lidí si pak nenašla čas projít dalších 200 stop na černou pláž a omýt oceánskou havárii. Pokud přijedu na Island, vrátím se k letadlu znovu pěšky. Skvělé pro obrázky

 5. Michal Šindler. (Google recenze)

  Asi jedna z nejznámějších atrakcí,která je celkem daleko od parkoviště.Stojí za navštívení. Pozor na počasí je to cca 3 Km od parkoviště po planině,takže vítr s deštěm by byla jasná pohroma 😉

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat do oblíbených
Zobrazit oblíbené
pondělí: Otevřeno 24 hodin
úterý: Otevřeno 24 hodin
středa: Otevřeno 24 hodin
čtvrtek: Otevřeno 24 hodin
pátek: Otevřeno 24 hodin
sobota: Otevřeno 24 hodin
neděle: Otevřeno 24 hodin

Odstartujte nové dobrodružství:

 1. Letenky
 2. Ubytování
 3. Pojištění
 4. Autopůjčovna
 5. Zájezdy