Dolomity

Dolomity jsou pohoří v severovýchodní Itálii, které se nachází převážně v oblasti Trentino-Alto Adige/Südtirol a v menší míře v oblasti Veneto. Dolomity jsou jedinečné pohoří, které se vyznačuje strmými skalnatými vrcholy, zvláštním typem vápence a malebnými horskými údolími.

Dolomity jsou proslulé svými krásnými scenériemi a jsou významnou turistickou destinací. Návštěvníci zde mohou podniknout mnoho aktivit, jako jsou horské túry, lezení, horská kola, lyžování a snowboarding. V zimě jsou Dolomity jedním z největších a nejlepších lyžařských areálů v Evropě, nabízejících mnoho kilometrů sjezdovek a upravených běžeckých tratí. V létě si můžete užít pěší turistiku po nádherných horských stezkách a výletech do malebných horských údolí.

Dolomity jsou také významným místem pro horolezectví, protože nabízejí mnoho úchvatných skalních stěn a vrcholů, včetně slavného Civetta a Marmolada. Kromě toho jsou Dolomity také proslulé svými krásnými jezery, jako je například Lago di Braies, Lago di Carezza a Lago di Misurina, kde si můžete užít vodní sporty nebo si jen odpočinout a užít si okolní přírodu.

Známé jsou Dolomity rovněž svými kulturními a historickými památkami, včetně tradičních horských chat, kostelů a hradů. Oblast je také bohatá na gastronomické speciality, jako jsou například těstoviny, pocházející z této oblasti, knedlíky, polévky a místní sýry.

Cestovatelé recenzují Dolomity

Průměrné hodnocení (4.8).

Celkem hodnotilo 1 652 uživatelů.

Navštívili jste Dolomity? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Michaela Kučerová. (Google recenze)

  Krása.

 2. Shady Soliman. (Google recenze)

  Neuvěřitelná krajina! Rozhodně jedno z těch míst, které musíte vidět, než zemřete. Všude, kam se podíváte, je krása, neuvěřitelné hory, nádherné louky a křišťálově čistá jezera. Možná nejlepší místo, kde jsem kdy byl pro pěší turistiku.

 3. Karel P. (Google recenze)

  Krásná krajina

 4. Vítězslav Karas. (Google recenze)

  Nádherná krajina a motorkářský ráj

 5. Jaroslav Orlík. (Google recenze)

  Pěkný výhled z vrcholků hor. V převážné většině je třeba mít vybavení na feraty.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *