Největší chorvatský ostrov Krk patří do Primorsko-goranské župy a nachází se v Kvarnerském zálivu. Jeho rozloha čítá 405,8 km² a je od roku 1980 s pevninou spojen (v současné době placeným) mostem.

Dle údaje z roku 2011 zde žije 19 383 obyvatel. Na pobřeží ostrova Krk se nachází stejnojmenné město. Na ostrově leží města a obce Krk, Punat, Baška, Dobrinj, Malinska, Omišalj a Vrbnik. Omývá jej nádherné Jaderské moře a na celém ostrově je cítit středomořská atmosféra. Není divu, že je častým cílem zahraničních turistů. Na jeho nejsevernější části se nachází letiště, na které se však létá pouze od dubna do října.

Ostrov Krk má členité pobřeží se zátokami a zálivy, řadu malých ostrůvků a pláže se skalisky, oblázky a pískem. Rozhodně si nenechte ujít místní kuchyni založenou na čerstvých rybách a dalších mořských plodech.

Omišalj je pravděpodobně jedním z nejklidnějších obydlených míst na ostrově. Nachází se na kopci i s hradem a je z něj krásný výhled na záliv. Njivice a Malinska jsou místa, která turistům lačnícím po zábavě nabízí trochu víc, jsou zde restaurace, hospody, taneční terasy, noční život a sportovní centra. V Malinské můžete k příjemné procházce využít přímořskou promenádu, která prochází lesem tvořeným borovicemi. Městečko Punat se zase pyšní nejlepším přístavem pro soukromé lodě a stojí zde i typické rybářské domky. Stara Baška má pro změnu nejvyhledávanější pláže na ostrově. Často jsou odlehlé a obtížně přístupné.

Na ostrově vedou turistické i cyklistické stezky, můžete se tu také koupat a potápět. Jsou zde i zábavní parky a aquapark.

Cestovatelé recenzují Krk

Průměrné hodnocení (4.7).

Celkem hodnotilo 5 158 uživatelů.

Navštívili jste Krk? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Simona

  Pro mě, jedno z nejhezčích míst,

 2. Michaela Cápalová. (Google recenze)

  🇨🇿 Nádherné a čisté moře, pláže oblázkové a ve vodě písek (pláže jsou některé i bez ježků takže pro děti ideální) celý záliv je obklopen horami takže je příjemný vzduch občas i zafouká! Racci a kormoráni zahlédnuti. Malé a některé i velké rybky možno vidět ve vodě ale nic nebezpečného! Spousta vodních atrakcí včetně výletech na lodi na vzdálené (autem nepřístupné ale ještě krásnější pláže).
  🇬🇧 Beautiful beaches and clear water with not so many fish (but you can see some) nothing dangerous in a water! Perfect for kids! Nice nature! Beaches are made of stones but there’s sand in water. Around the sea there are mountains so there’s even a little wind sometimes! Many water attractions for kids and adults, a lot of fun! You can go on a boat to the next beaches which are not accessible by car but they are much more beautiful than the previous with a lot of people!

 3. Robin Tomášek. (Google recenze)

  Nejbližší ostrov, voda čistá, slunce palí, pláže asi lepší na Punatu

 4. Ivo V. (Google recenze)

  Ostrov je parádní, cesta jsem není z Čech tak daleko, bylo tam super

 5. Michaela Chytilová. (Google recenze)

  Oblázkové umělé pláže i klasické kamenné. Příjemní lidé, čistá voda a historické památky (od říma po středověk) ve městě Krk a jeho okolí. Pevninský most je impozantní pro focení. A narazíte zde i na nejužší uličku světa se 14cm na šířku, nic pro klaustrofoby.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *