Silba

Malý ostrov Silba o rozloze 15 km2 je součástí zadarského souostroví.

Na ostrově nejezdí auta ani motorky, ale můžete potkat pošťácký skútr či traktory. Klidný ostrov, jehož nejvyšší vrchol leží na kopci Vrh (80 m) obývá přibližně 344 obyvatel (podle údaje z roku 2021). Ostrov se vyznačuje příjemnou pohodovou atmosférou a krásnou přírodou (v moři lze zahlédnout delfíny).

Na ostrově leží jen jedna jediná obec, Silba. Jsou v ní restaurace a bary, atmosféru dokreslují hudebníci a další umělci. Kousek od místní pošty stojí 15 metrů vysoká věž s vnějším točitým schodištěm. Po něm můžete vystoupat až nahoru a rozhlédnout se do okolí. Říká se, že tuto věž nechal postavit kapitán Petar Marinić jako symbol své nešťastné lásky.

Pěšky nebo lodí lze snadno najít opuštěné pláže a užít si na nich klidný odpočinek. Krásná je například Pernastica (tam je skutečně nádherné moře). Nejznámější místní pláž se jmenuje Sotorišće a nachází se přímo před obcí.

 

Cestovatelé recenzují Silba

Průměrné hodnocení (4.7).

Celkem hodnotilo 239 uživatelů.

Navštívili jste Silba? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Eugenia Regis. (Google recenze)

  Rád bych pochopil, jestli ten, kdo si cení pláží Silba pěti hvězdičkami, tam opravdu jel nebo ne… ostrov chválila slečna, která prodávala lístky na ostrovy Zadar, věřili jsme jí, jediné hezké je věž a nějaké záblesky vesnice, pro zbytek všude opuštěné domy, špína na cestách, které jsou poblíž pláží, které nejsou plážemi, protože zvláštností je skalnatost pobřeží, takže jsou to ostré skály, kde se nedá chodit abych zmokl riziko nehod … udělal jsem pár fotek … našli jsme celý den, čekali jsme na zpáteční trajekt, seděli jsme u baru a popíjeli dobrou limonádu, pět hvězdiček pak v baru a u pekárny u kostela který nás potěšil výborným štrúdlem .
  PS lidé zmoknou na plážích, které jsou jen politím betonem ….

 2. Helena Angel. (Google recenze)

  Krásný ostrov. Příroda je úžasná. Průzračné moře a nádherné pláže podél pobřeží.

 3. Wine M.. (Google recenze)

  AHOJ
  KRÁSNÝ MALÝ OSTROV V CHORVATSKU.
  OSTROV MÁ CCA. 220 OBYVATEL. V LETNÍCH MĚSÍCÍCH JSOU CCA. 7500 TURISTŮ.
  A VELKÉ JE TO BEZ AUTOMOBILŮ.
  KRÁSNÉ ZÁTOKY, SKVĚLÉ CESTY, RESTAURACE, VŠE DOSTUPNÉ V ČISTÉ PŘÍRODĚ.
  FOTKY 05.2022
  TAM JE SVĚT STÁLE V POŘÁDKU.
  MFG VÍNO🌞🌞🌞🌞🌞🌞🇭🇷

 4. LV

  Nadherny ostrůvek .. super spojení lodí Lastovo z Mali Lošinj i katamaranem Krilo 🙂 je tu market, bankomat, a fajn restaurace 🙂 jedna z nejkrássich pláží s bílým pískem 🙂 krasne čista azurova barva moře 🙂

 5. Jasenka Haleuš. (Google recenze)

  Zvláštní ostrov. Liší se od ostatních. Nejkrásnější západ slunce …. spousta zeleně, krásné pláže, ale velmi drahé restaurace.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *