Podzemní jezerní jeskyně (Tapolca)

Třípatrový jeskynní systém, vytvořený krasovou vodou, byl objeven v roce 1903 při kopání studny. O deset let později byl zpřístupněn veřejnosti. Některé jeskynní prostory jsou pokryty vodou o teplotě 19 °C. V jeskyních se nachází 300 m dlouhá část, kterou lze proplout na lodičkách.

V čisté vodě o různé hloubce si můžete vychutnat zvláštní jeskynní atmosféru. Nejvýznamnějším a nejznámějším zástupcem fauny Jezerní jeskyně je Phoxinus phoxinus. Jde o drobný druh ryby. Mimochodem, jeskyně je známá též svými léčivými účinky. Její klima je skvělé pro léčbu alergických, astmatických a jiných respiračních onemocnění. Proto je také část jeskyně zasvěcena léčebným procedurám. Tato část se zve Nemocniční jeskyně a byla objevena v roce 1925. Jezerní jeskyně Tapolca byla vyhlášena za chráněnou již v roce 1942. Od roku 1982 je přísně chráněna pro svou rozlohu i geologickou, geomorfologickou, hydrologickou a biologickou hodnotu. Pro návštěvníky je rovněž důležitá informace, že pokladna se uzavírá 60 minut před zavírací dobou návštěvnického centra nebo po vyprodání vstupenek a návštěva návštěvnického centra jeskyně trvá přibližně 1,5 hodiny.

Cestovatelé recenzují Podzemní jezerní jeskyně (Tapolca)

Průměrné hodnocení (4.6).

Celkem hodnotilo 14 026 uživatelů.

Navštívili jste Podzemní jezerní jeskyně (Tapolca)? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Eva Preissová. (Google recenze)

  Krásný střed města, jídlo, zmrzlina přímo u průzračného rybníka super.

 2. Adéla Svobodová. (Google recenze)

  Krásný zážitek. Parkování před jeskyněmi je placené a je třeba mít drobné do automatu. Bez problémů nám rozměnili na tržišti. Vstupenky jsem koupila předem přes internet. Dorazili jsme na poslední chvíli, takže jsem na pokladně nestihla dokoupit audio průvodce v češtině. Oddělili jsme se od průvodce a šli sami, popisy byly i v angličtině, takže jsme si poradili. Projížďka lodičkou je opravdu třešnička na dortu. Krásný zážitek.

 3. Lucie Hamplová. (Google recenze)

  Moc super zážitek , proplouvat jeskyní v loďce . Jen trochu delší úvod pokud si nezaplatíte sluchátka 🙂

 4. Renáta Holínková. (Google recenze)

  Super zážitek. Prohlídku s výkladem jsme přeskočili (maďarsky a něco málo německy, ani jedno neumíme) a šli rovnou na loďky. Doporučuji.

 5. Jana Záleská. (Google recenze)

  Super,jen doporučuji pokud neumíte maďarsky,odpojit se od skupiny a pokračovat samostatně k lodičkam. Jinak vás čeká 45 min přednášky geologii v maďarštině a to fakt nechcete 😀. V klidu si prostě dojdete k lodičkam,nikdo vás nekontroluje. Na lodičky je chvíli fronta, ale jedete v ní sami cca  300 metrů, něco kolem 15 minut a to je sranda, průzračná voda a pozor na hlavy😀

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat do oblíbených
Zobrazit oblíbené
pondělí: 9:30–16:00
úterý: 9:30–16:00
středa: 9:30–16:00
čtvrtek: 9:30–16:00
pátek: 9:30–16:00
sobota: 9:30–16:00
neděle: 9:30–16:00

Odstartujte nové dobrodružství:

 1. Letenky
 2. Ubytování
 3. Pojištění
 4. Autopůjčovna
 5. Zájezdy