Krafla

Krafla je sopečná kaldera, která s průměrem zhruba 10 km a s 90 km dlouhou puklinovou zónou. V té se nachází kráter Vítí, který je turisty oblíbený především pro úžasně zbarvené jezero, které se v něm nachází.

Krafla je součástí většího stejnojmenného sopečného komplexu, který se nachází na severním Islandu, severně od jezera Mývatn. Její nejvyšší vrchol dosahuje výšky 818 m a je hluboká 2 km. Krafla je jednou z nejaktivnějších sopek na Islandu, od svého vzniku vybuchla skoro třicetkrát. Její aktivita je zapříčiněna polohou, leží totiž na hranici mezi Severoamerickou a Euroasijskou deskou. Ke vzniku Krafly odhadem došlo před 100 000 lety.

Cestovatelé recenzují Krafla

Průměrné hodnocení (4.5).

Celkem hodnotilo 419 uživatelů.

Navštívili jste Krafla? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Julian Gascon. (Google recenze)

  Cráter de agua azulada muy bonito, la carretera está bien ,y acaba en el cráter hay otro parking antes que es de leirhnjukur, Q tamb merece la pena visitar y por no hablar de la puerta q se forma con las tuberías en la estación que hay justo antes de entrar muy interesante, imprescindible

 2. Ann J. (Google recenze)

  Die Fahrt dahin ist einfach und vom Parkplatz ein katzensprung entfernt. Bei uns war der See aber fast komplett zugefroren, hatte aber trotzdem seine schöne hellblaue Farbe. Wir sind aber nicht drum herum gelaufen, da wir da keinen mehrwert gesehen haben..

 3. Timea McCullough. (Google recenze)

  Zajímavé místo. Jen ne parkoviště, protože sníh na silnici by nebyl bezpečný. Zaparkovali jsme na silnici a šli do kopce asi 20 minut. Jezero je také zamrzlé a nelze ho obejít, protože není ani bezpečné. Ale krásná krajina a procházka.

 4. Ulli Tschauder. (Google recenze)

  Skvělé barvy.
  Stačí ale dojít tak daleko, že v malém kráteru uvidíte vodu. Nemá cenu tady běhat až do konce. Raději si udělejte výlet na Kraflu!

 5. Vladimír Černý. (Google recenze)

  Nádherný výhled 👍

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *